Przy biurku – o czym będzie ten blog?

28 lutego 2019 2 komentarze
Przy biurku - o czym będzie ten blog?

Jesteś ciekawy, o czym właściwie będę tu pisać? Sądzisz, że będzie tylko o biurkach? Zapraszam Cię w takim razie do zapoznania się z moimi planami blogowymi dotyczącymi Przy biurku!

Zacznę może od tego, dlaczego w ogóle to miejsce powstało. Moja fascynacja tematem prawidłowego siedzenia przy biurku, zaczęła się już jakiś czas temu. Wpłynęło na to parę wydarzeń z mojego życia. Jeśli chcesz poznać szczegóły to zapraszam do zakładki O MNIE.

Tylko, że ta fascynacja rodziła się w bólach. Wielokrotnie byłam bliska tego, żeby się poddać. Jeśli kiedykolwiek szukałeś informacji o ergonomii to pewnie uderzył Cię mętlik informacyjny. Mnie w tamtej chwili też. Przebrnięcie przez to morze informacji i dotarcie do sedna trwało naprawdę długo. Kosztowało mnie to naprawdę ogromnych nakładów pracy i czasu.

Dlaczego tak trudno znaleźć konkretne odpowiedzi?

Postaram się wytłumaczyć Ci, skąd ten problem w ogóle się wziął. Zdecydowana większość postów o ergonomii to posty reklamowe. I to takie, które mają za zadanie wmówić nam, że dany produkt zmieni nasze życie i od teraz to tylko radość i tańce. No i w większości te artykuły bardzo mocno naginają rzeczywistość. I to delikatnie mówiąc.

Przykładem może być temat pracy na stojąco. Wszędzie znajdziemy tylko artykuły o tym, że to dla nas jedyna WŁAŚCIWA opcja i trzeba do tego kupić specjalne biurko. I oczywiście po zakupie – wszystkie problemy znikną. Niestety tak nie jest, a wiem to z doświadczenia. Sama pracowałam pół roku na stojąco. Nigdzie nie mówi się o minusach! NIGDZIE! Wszędzie są tylko ochy i achy.

Niestety tak wygląda rzeczywistość w zakresie tego tematu w internecie. Z książkami wcale nie jest lepiej. Na rynku jest mnóstwo pozycji, które napisały osoby, które nie mają pojęcia, o czym tak właściwie piszą. A te naprawdę dobre podręczniki o ergonomii, dotyczą tylko archaicznej wiedzy sprzed ery laptopów i smartfonów.

O czym będę pisać?

I właśnie z tego mętliku informacyjnego wyłaniam się ja! Bardzo chcę Ci pomóc, bo wiem jak trudne jest znalezienie sprawdzonej, obiektywnej wiedzy w tej tematyce. I wiem jak łatwo zrobić sobie krzywdę, słuchając zapatrzonych w jedyną słuszną ideę szarlatanów ergonomii. Chcę Cię przed tym uchronić.

Dlatego na tym blogu, poza informacjami o pracy przy biurku, zostaniesz zaopatrzony w podstawową wiedzę z zakresu dbania o swój kręgosłup i układ ruchu na co dzień. Będą się też pojawiać recenzje książek, a także planuję polecać osoby działających w sieci, które propagują zdrowe podejście do zdrowego stylu życia.

Mam nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i będziesz często do mnie zaglądać! 🙂 Jeśli chcesz poznać podstawy o prawidłowym siedzeniu przy biurku, to zapraszam Cię do zapisania się do mojego newslettera. Po zapisie dostaniesz e-book o 5 najważniejszych błędach popełnianych przy pracy z laptopem.

To co? Do zobaczenia! Ale zanim pójdziesz, napisz w komentarzu – o czym chciałbyś najbardziej poczytać na moim blogu. Z czym masz największy problem? Co sprawia Ci największą trudność?

By Katarzyna Czekaj

Może spodoba Ci się też:

2 thoughts on “Przy biurku – o czym będzie ten blog?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *