Lekarka w białym kitlu na białym tle
fot.unsplash.com

Sezon grypowy? Sezonowa grypa występuje corocznie. Ta zaraźliwa choroba powoduje śmierć nawet kilku tysięcy z nich, głównie osób powyżej 65 roku życia. Aby uchronić Ciebie i Twoje dzieci przed grypą (i nie tylko), kilka codziennych nawyków pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Często myj ręce

Jest to prosta zasada higieny, ale często lekceważona. Jednak częste mycie rąk może ograniczyć ryzyko zakażenia. Przesuwamy dłonią po ustach, nie zdając sobie z tego sprawy, średnio dwa razy na godzinę! Wystarczająco dużo, aby wirus mógł swobodnie krążyć. Więc zawsze wychodząc z toalety, wracając do domu, gotując lub przed pójściem do stołu, cała rodzina musi umyć ręce. W ciągu dnia nie wahaj się nosić ze sobą żelu antybakteryjnego.

Używaj tylko jednorazowych chusteczek higienicznych

Chcesz wydmuchać nos? Wybierz jednorazową chusteczkę do jednorazowego użytku! Niektórzy używają go ponownie, ale jest to najlepszy sposób na rozmnażanie zarazków. Więc po jednym użyciu wyrzuć chusteczkę do śmieci. W ten sam sposób, jeśli czujesz, że zamierzasz kichnąć, zakryj usta chusteczką. Ślina jest przekaźnikiem wirusów, które są przenoszone na wszelkiego rodzaju przedmioty. Jednak wirus może pozostać przy życiu przez 24 godziny. Dlatego wycieranie klawiatury komputera może być dobrą inicjatywą!

Chora dziewczyna w masce na czarnym tle
fot.unsplash.com

Unikaj pocałunków i uścisków dłoni

W czasie grypy należy unikać oznak uczucia! Unikaj witania się z kolegami uściskiem dłoni lub pozwalania wszystkim całować dzieci tak często, jak to możliwe: większość ludzi nie myje wystarczająco rąk. Zaleca się również bezpieczną odległość dwóch metrów między każdą osobą podczas epidemii grypy.

Przewietrzyć pomieszczenia

Kiedy wstajesz i kładziesz się spać, otwórz szeroko okna sypialni i salonu. Regenerując powietrze w tych pomieszczeniach, zmniejszasz ryzyko rozwoju wirusa. Zaleca się codzienną wentylację przez co najmniej 10 minut.

W obecności chorego załóż maskę

Jeśli jesteś chory lub przebywasz w towarzystwie osoby chorej na grypę, maska ​​chirurgiczna będzie najlepszym sprzymierzeńcem w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się zarazków. Na przykład w przypadku kaszlu lub kichania tysiące zakaźnych cząstek zanieczyszcza powietrze w całym niewentylowanym pomieszczeniu przez kilka godzin. W ten sposób maska ​​ograniczy ryzyko przeniesienia wirusa. Z łatwością znajdziesz ją w aptekach. Pamiętaj, że należy ją wymieniać co 4 godziny lub gdy tylko zamoknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here