Gdzie kupić perukę naturalną?

0
221

Peruki naturalne, tak samo jak i syntetyczne, sprzedawane są w profesjonalnych salonach Rokoko. Część producentów umożliwia również zakupy w sieci. Warto jednak pamiętać, że kupno peruki wymaga odpowiedniego przygotowania. Cały proces porównać można do metamorfozy u fryzjera. Aby nowe włosy jak najlepiej spełniały swoje zadanie, muszą być starannie dobrane do naturalnej urody. Doświadczony doradca podczas spotkania dopasuje długość, gęstość, strukturę i kolor włosów do typu urody i indywidualnych preferencji, wyreguluje wybrany model i udzieli cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Nowa peruka: syntetyczna czy naturalna?

Dla wielu osób borykających się z częściową lub całkowitą łysiną peruka jest nieodłącznym atrybutem, bez którego nie wyobrażają sobie funkcjonowania. Nowoczesne wyroby perukarskie wiernie naśladują utracone pukle, zapewniając tym samym kobietom, mężczyznom i dzieciom pozbawionym włosów pełną swobodę i komfort codziennego życia. Peruki dostępne w salonach podzielić możemy na dwa główne typy: naturalne i syntetyczne. Czym charakteryzują się poszczególne opcje? Która z nich będzie służyć Ci lepiej? Sprawdź!

Peruka naturalna – Twoje drugie włosy

Peruki naturalne, w szczególności tkane z dziewiczych włosów słowiańskich, są najbardziej pożądane na rynku. Wysoką popularność zawdzięczają przede wszystkim swojemu naturalnemu wyglądowi i wytrzymałości. Włosy używane do produkcji tego typu peruk niczym nie różnią się od wyrastających z głowy pasm – są miękkie, lśniące, odporne na uszkodzenia mechaniczne i podatne na czynniki zewnętrzne. Ich łodygi zabezpieczone są łuskami, co oznacza, że można poddawać je dowolnym zabiegom stylizacyjnym – upinać, prostować, kręcić, modelować. Mając w swojej garderobie perukę naturalną, możesz dostosowywać swój wygląd do nastroju, okazji i ubioru. Naturalny efekt potęgują metody tkania (na przykład lace front) i zastosowane bazy zlewające się ze skórą głowy.

Peruka syntetyczna – tańsza alternatywa

Peruki syntetyczne zainteresują osoby, które nie dysponują wysokim budżetem. Fryzury produkowane ze sztucznych włosów są zdecydowanie tańsze niż modele naturalne. Jednak w tym przypadku z niższą ceną idzie w parze gorsza jakość. Pasemka produkowane fabrycznie mogą ulec zniszczeniu pod wpływem kontaktu z gorącym powietrzem z suszarki czy rozgrzaną prostownicą, dlatego nie zaleca zmieniać się ich formy.

Z drugiej strony, użytkowana i pielęgnowana zgodnie z zaleceniami producenta peruka syntetyczna na pierwszy rzut oka niczym nie będzie różniła się od swojej droższej wersji. Nowoczesne peruki syntetyczne niewiele mają wspólnego ze swoimi starszymi, sztywnymi i nienaturalnie odbijającymi światło poprzedniczkami. Sztuczne peruki dobrych marek prezentują się naturalnie. Osadzone są na bazach doskonale zlewających się ze skórą głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here