Dziewczyna z pięknymi naturalnymi paznokciami, trzymająca kubek.
fot.unsplash.com

Dziś pielęgnacja paznokci to nie lada wyzwanie, bo nasze dłonie są używane przez cały dzień. Woda, wapno, chemia, której używamy w gospodarstwie domowym, ale także wielokrotnie nakładane przez nas lakiery i rozpuszczalniki osłabiają paznokcie i wysuszają dłonie. Więc co zrobić dla swojego manicure? Czy w dzisiejszych czasach nadal można mieć piękne paznokcie?

Jak dbać o paznokcie

Przyjrzyjmy się różnym naturalnym zabiegom kosmetycznym, które możemy wykonywać na paznokciach, aby mieć piękne dłonie każdego dnia.

Zdrowe jedzenie

Nie jest tajemnicą dla nikogo, że zdrowa dieta może mieć niesamowity wpływ na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Dlatego niektóre cudowne potrawy mają niesamowite zalety i tak jest w przypadku, na przykład, nasiona chia. Możesz również stworzyć żel na bazie nasion Chia. Stosując go często na paznokcie (a także na skórki), żel ten pomoże je odżywić i przywróci im blask!

Złuszczanie, nawilżanie i piłowanie

Pielęgnacja skorek i paznokci polega na złuszczaniu, nawilżaniu i piłowaniu raz w tygodniu. 

Krok 1 Złuszczanie

Oferujemy przepis na peeling, który możesz łatwo przygotować w domu:

Wymieszaj:

  • 1 łyżka fusów kawy
  • 1 łyżeczka oleju rycynowego
  • 1 łyżeczka cukru
  • 1 łyżeczka oleju ze słodkich migdałów.

Krok 1 to zatem złuszczanie, aby wyeliminować martwy naskórek. Pomaga w przygotowaniu skóry do drugiego etapu czyli nawilżeniu.

Dziewczyna z różowymi paznokciami, trzymająca nożyczki do paznokci.
fot.unsplash.com

Krok 2 Nawilżanie

Powyższy peeling pozwala na lepsze nawilżenie dłoni i paznokci, a dzięki olejowi rycynowemu, sprzyja wzrostowi paznokci. Olej rycynowy posiada właściwości nawilżające i wzmacniające. Możesz nanieść go wacikiem nasączonym olejem na paznokcie i pozostawić na 20 minut, a następnie spłukać. Możesz też używać specjalnych kremów do skórek i paznokci. Niezależnie od wybranego kosmetyku, czy to domowej roboty czy sklepowy, najważniejsze jest, aby regularnie nawilżać swoje paznokcie.

Krok 3 Piłowanie

Jest to krok, którego nie można zaniedbać. Piłujemy zawsze w tym samym kierunku i bez kładzenia zbytniego nacisku na boki, aby nie osłabiać paznokci. Jeśli Twoje paznokcie są cienkie, pilnik musi być odpowiedni. Wybierz do tego pilnik szklany lub kryształowy. Istnieje też luksusowa wersja pilników z diamentowego pyłu, ale ich cena może szybko zniechęcić. Zaletą tych pilników jest jednak to, że są miękkie i higieniczne, ponieważ można je prać, i są praktycznie niezniszczalne.

Po zakończonym piłowaniu, wypoleruj paznokcie. Polerka pozwala na błyszczące wykończenie bez lakieru. Nasze paznokcie mogą odpocząć pomiędzy dwoma aplikacjami lakieru. 

Walcz z zażółceniem paznokci

Kiedy pozostawiamy lakier do paznokci zbyt długo, nasze paznokcie mogą zżółknąć. Aby temu zaradzić, nic nie może być prostsze. Wybielanie paznokci to po prostu kwestia moczenia ich przez 5 minut w białym occie. Możesz również nałożyć wacik z mieszanką wody i sody oczyszczonej lub, jeśli masz więcej czasu, zaoferować kąpiel dłoniom, mieszając sodę oczyszczoną i cytrynę.  Cytryna jest również bardzo przydatna do wzmacniania paznokci. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, jeśli zakończysz kąpiel nawilżeniem z mieszanki olejku ze słodkich migdałów i cytryny. Wszystkie te techniki sprawią, że Twoje paznokcie będą miały naturalny biały kolor.

Dziewczyna z jasnymi, długimi paznokciami
fot.unsplash.com

Usuwanie skórek z paznokci

Istnieją skuteczne sposoby na naturalną pielęgnację paznokci bez mechanicznego usuwania skórek. Pomimo Twoich nawyków pielęgnacyjnych, nie zalecamy obcinania skórek, ponieważ są one niezbędne do ochrony paznokci  Stanowią nawet pierwszą naturalną barierę. Dlatego zamiast obcinania skórek proponujemy następujące rozwiązanie: wieczorem możesz masować paznokcie bogatym olejkiem, takim jak oliwa z oliwek. Następnie odgarniesz skórki wacikiem lub patyczkiem, specjalnie do tego przeznaczonym. Czynność tę należy powtarzać raz w tygodniu, aby zmaksymalizować korzyści.

Czym malować paznokcie

Najlepiej ograniczyć malowanie paznokci do minimum. Jednak każda kobieta pragnie czasem mieć piękne, kolorowe, pazurki. Jeżeli już zdecydowałaś się na pomalowanie swoich paznokci, wybieraj naturalne lakiery do paznokci, bez chemii – bez formaldehydu i toluenu, bez acetonu. Są one lepsze dla Twoich płytek ze względu na jakość i wykluczenie wielu szkodliwych toksyn. Są przyjazne dla wegan, mogą zawierać też surowce BIO. Naturalne lakiery do paznokci są odporne na zarysowania i wodoodporne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here