Dziewczyna w ręczniku na głowie, wklepująca kosmetyk w skórę twarzy
fot.pexels.com

Dbanie o skórę twarzy jest ważne, ale chcąc stosować się do wszystkich porad zawartych w sieci, szybko się pogubisz. Dlatego pokazujemy Ci 3 proste kroki, które pozwalają na uzyskanie doskonałej skóry w każdych okolicznościach. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby cieszyć się piękną cerą.

1. Oczyszczaj

Oczyszczanie pomaga skórze delikatnie pozbyć się suchych, martwych komórek i odnowić je w celu utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia. Właściwe oczyszczanie skóry należy rozpocząć od demakijażu. To bardzo ważny krok, który każdego wieczoru należy wykonywać perfekcyjnie i jest niezbędny do dobrego oczyszczenia skóry. Jedno nie obejdzie się bez drugiego. Zacznij od oczu, używając dwóch płatków kosmetycznych, na które wlewasz kilka kropli mleczka oczyszczającego. Następnie zmyj makijaż z całej twarzy, zaczynając od szyi i stopniowo przechodząc do brody, ust, żuchwy, nosa, policzków, skroni. Następnie umyj twarz żelem do mycia twarzy, odpowiednio przystosowanym do Twojej cery.

Raz lub dwa razy w tygodniu wykonuj peeling. Gdy skóra jest już doskonale oczyszczona, oczyszczona i osuszona, nałóż niewielką ilość peelingu na twarz, zaczynając od dekoltu i szyi, kierując się w górę w kierunku dolnej części twarzy, następnie górnej części ust, nosa, policzki, czoło i między oczami. Nie wykonuj jeszcze ruchów złuszczających, zostaw to na parę minut, a dopiero później zacznij myć buzię kolistymi ruchami. To ważny krok, który pozwala:

  • wyeliminować komórki i martwy naskórek z twarzy,
  • wygładzić skórę,
  • do ponownego dotlenienia tkanek,
  • odprowadzać toksyny,
  • wznowienie krążenia (jeśli ruchy są wykonywane w kierunku rosnącym),
  • uelastycznić skórę,
  • oraz rozjaśnić i sublimować blask cery.

Po zakończeniu oczyszczania, przejdź do kroku drugiego.

Dziewczyna myjąca twarz przed lustrem
fot.pexels.com

2. Tonizuj

Tonik to rodzaj balsamu dla skóry, który przygotowuje ją do dalszych zabiegów. Aby zrozumieć jego użyteczność, weźmy przykład suchej gąbki. Jeśli spróbujesz nałożyć na nią płyn do mycia naczyń, z pewnością nie wniknie. Aby został wchłoniętym przez gąbkę, musi być ona mokra. Nasza skóra działa na tej samej zasadzie. Oprócz właściwości nawilżających, tonik ma również właściwości tonizujące, zmniejszające przekrwienie, kojące, zmiękczające, a nawet oczyszczające. Wszystko zależy od jego składu i rodzaju skóry, do której jest przeznaczony. Wybieraj formuły bezalkoholowe, aby nie wysuszały Twojej skóry. Jeśli chodzi o stosowanie to powinnaś tonizować skórę zarówno rano, ponieważ w nocy skóra wydziela łój i toksyny, jak i wieczorem. 

3. Nawilżaj i chroń

Ostatnim krokiem prawidłowej, 3 etapowej, pielęgnacji twarzy jest nawilżanie. Po oczyszczeniu i tonizowaniu skóry twarzy, nałóż odpowiedni krem. Dozuj krem ​​nawilżający, nakładając tylko wchłanialną ilość w ciągu kilku minut, pozostawiając skórę elastyczną i nietłustą. Jeśli twój krem ​​nawilżający jest zbyt bogaty – lub nałożony zbyt obficie – gruczoły łojowe mogą stać się spowolnione i nie wytwarzać już wystarczającej ilości sebum. Może również zwiększyć pory. W przypadku skóry mieszanej zarezerwuj nawilżenie w najbardziej suchych obszarach twarzy. Podsumowując, nawilżenie i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, jest niezbędnym krokiem w utrzymaniu czystej i zdrowej skóry.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here