Dziewczyna z ciemnymi, długimi włosami, trzymajaca w ręce kosmetyk do pielęgnacji
fot.unsplash.com

Niezależnie od tego, czy masz włosy długie, krótkie, kręcone czy proste są one ważną częścią kobiecego piękna i zasługujesz na to, aby były w świetnym stanie. Zadbane, jedwabiste i błyszczące włosy są kwintesencją kobiecego piękna. Jak dbać o włosy, by wydobyć ich piękno? 

Codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja to klucz do sukcesu. Ale uwaga! Jest tu jeden haczyk. Mimo, że nazywamy to “codzienną” pielęgnacją, nie powinno się myć skóry głowy, aż tak często! W zależności od rodzaju Twoich włosów, wystarczy myć je 2-3 razy w tygodniu, a najlepiej to myj głowę tak rzadko jak to możliwe. Częste mycie może powodować nadmierne wydzielanie sebum, które natłuszcza skórę głowy.

Ważne są również kosmetyki, których używasz do pielęgnacji. Wybieraj produkt dostosowany do rodzaju Twoich włosów. Im bardziej naturalne tym lepsze.

Dodatkowo:

– Unikaj mycia włosów dwa razy pod rząd.

– Używaj odżywki do włosów. Odżywkę można zmieszać z białym octem lub cytryną, dzięki czemu Twoje włosy będą błyszczeć.

– Jeżeli możesz to pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Jeśli już używasz suszarki to  zabezpiecz włosy preparatami, które chronią włosy przed wysokimi temperaturami.

– Nakładaj maskę do włosów przynajmniej raz w tygodniu. Możesz nawet samodzielnie przygotować domowe produkty do pielęgnacji włosów.

Dzieczyna z długimi, rudymi, włosami - warkocz.
fot.unsplash.com

Zadbaj o ich zdrowie 

Mocne i zdrowe włosy to nie tylko pielęgnacja z zewnątrz, ale również odpowiednia dieta i suplementacja. Aby Twoje włosy były mocne i lśniące, musisz zadbać o siebie również od środka. Białko, siarka, cynk, żelazo i witaminy z grupy B to 5 składników diety, które są niezbędne dla mocnych włosów. Jednak, nie tylko to co jemy, ma na nas wpływa. Unikaj stresu, gdyż powoduje nadmierne wydzielanie sebum, powstawanie łupieżu, a nawet wypadanie włosów. Jeżeli jesteś narażona na dużo stresu, stosuj kurację magnezową, która jest doskonałym środkiem przeciw stresowym oraz uprawiaj sporty. Aktywność fizyczna pomaga organizmowi eliminować toksyny przez wydzielanie potu i sebum i rozładowuje napięcie z Twojego organizmu.

Czesz i podcinaj

Twoje włosy wymagają regularnego podcinania. Końcówki mają tendencje do rozdwajania się i łamania. Regularne podcinanie wpływa na piękny wygląd i wzrost włosów. Dodatkowo pamiętaj, żeby nie czesać mokrych włosów. Mokre włosy są bardzo delikatne. Ważna jest również odpowiednia szczotka, najlepiej z naturalnego włosia, oraz technika czesania. Najpierw rozczesz dolne partie włosów i kieruj się w górę. 

Reaguj na pory roku

Twoje włosy wymagają specjalnej ochrony latem  i zimą. Pamiętaj, aby w upalne dni chronić je przed słońcem i promieniowaniem ultrafioletowym. Natomiast zimą Twoje włosy niszczą się od noszenia czapek i szalików. Dla zdrowia swoich włosów warto inwestować w naturalne materiały. 

Piękno Twoich włosów leży w ich zdrowiu. Unikaj wszystkiego co niszczy i osłabia Twoje włosy, pielęgnuj je we właściwy sposób, a dodatkowo zadbaj o swoją dietę. Z czasem zobaczysz spektakularne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here