Peruki damskie – skuteczne maskowanie łysienia

0
696

Gęste, lśniące włosy są piękną ozdobą, która każdej kobiecie dodaje uroku i pewności siebie. To właśnie o włosy dbamy z nie mniejszą starannością niż o cerę – regularnie odwiedzamy fryzjerów, eksperymentujemy z kolorem, stosujemy kosmetyki odżywcze, upinamy, ozdabiamy modnymi dodatkami, kręcimy i modelujemy… Niestety, nie każdej kobiecie jest dane cieszyć się piękną, gęstą czupryną. Na skutek przyjmowania niektórych leków, zaburzeń hormonalnych, stresu, narkozy, leczenia onkologicznego czy obciążenia genetycznego możemy w kilka tygodni stracić nieodłączną część naszego wizerunku. Pojawienie się miejscowych ognisk chorobowych albo całkowite wyłysienie nie jest problemem wyłącznie natury estetycznej. Utrata włosów jest ogromnym ciosem mającym poważne konsekwencje – utratę pewności siebie, pojawienie się nerwicy czy nawet depresji. Ważnym krokiem na drodze wiodącej do zaakceptowania nowej sytuacji jest wizyta w salonie perukarskim. Czym charakteryzują się nowoczesne peruki stworzone z myślą o kobietach pragnących na nowo zaakceptować swoje ciało?

Peruki jak druga skóra

Nowoczesne peruki do złudzenia przypominają wyrastające z głowy pukle. Wszystko dzięki wykorzystaniu do ich produkcji wysokiej jakości materiałów – naturalnych włosów i baz z delikatnych tworzyw zlewających się ze skórą głowy (na przykład mikroskóry). Peruki wykończone są w taki sposób, że granica między czołem i skroniami a bazą jest niewidoczna. Większość wysokiej jakości modeli nie ma określonego kierunku tkania, co umożliwia zaczesywanie włosów w dowolnym kierunku. Producenci peruk oferują dwa główne typy produktów: wykonane z włosów syntetycznych i naturalnych. Szczególnie pożądane są peruki tkane ręcznie z włosów ściętych od ludzi. Starannie zabezpieczone, kilkukrotnie myte włosy do złudzenia przypominają utracone pukle. Co ważne, noszenie peruki z naturalnego materiału daje użytkownikowi dużą swobodę. Włosy, podobnie jak pasma wyrastające z głowy, zabezpieczone są łuskami. Oznacza to, że można bez obaw je czesać i stylizować – modelować, kręcić, prostować. Miękkie, lśniące włosy o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne na długo zachowują swoją nienaganną formę.

Dopasowane do typu urody i kształtu głowy peruki gwarantują naturalny wygląd i pozwalają wrócić do codziennych zajęć, na przykład joggingu czy fitnessu. Przylegające do skóry nakrycia nie zmieniają swojego położenia, a ich noszenie nie powoduje żadnego dyskomfortu.

Peruki damskie Rokoko https://rokoko.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here