Dziewczyna myjąca włosy pod wodospadem
fot.unsplash.com

Mycie włosów i ich odżywianie to ważna kwestia, której nie powinieneś zaniedbywać. Oprócz odpowiedniego szamponu dostosowanego do Twoich włosów, włosy należy odpowiednio oczyszczać. Pamiętaj, że technika mycia włosów jest równie ważna jak kosmetyki, które stosujesz. 

Niezależnie od tego jakiej porowatości są Twoje włosy,  nie powinnaś myć włosów codziennie. Ogólnie rzecz biorąc, mycie dwa razy w tygodniu wystarczy dla czystych, zdrowych włosów. Jeśli masz bardzo tłuste cebulki, myj włosy co drugi dzień, natomiast jeżeli Twoje włosy są suche, mycie raz w tygodniu w zupełności wystarczy. 

Rutyna, której należy przestrzegać, aby uzyskać idealnie czyste włosy

  1. Zacznij od dokładnego zmoczenia włosów, od nasady po same końce.
  2. Nałóż odrobinę szamponu na dłoń i dopiero nanieś na włosy.
  3. Masuj delikatnie. Naciskaj opuszkami palców po obu stronach czaszki, na czubku głowy i w dół do szyi, aktywując w ten sposób mikrokrążenie. Taki  masaż  nie tylko, dobrze oczyści skórę głowy, ale również zrelaksuje Cię. Pamiętaj, aby nie trzeć końcówek!
  4. Spłucz obficie letnią wodą, a następnie chłodną (w szczególności, gdy masz włosy wysoko porowate). Zimna woda pomaga domknąć łuski włosa.
Dziewczyna w białym ręczniku wychodząca spod prysznica.
fot.unsplash.com

Kilka wskazówek dotyczących skutecznego mycia:

Jeśli twoje włosy są bardzo przesuszone, możesz użyć maski jako szamponu. Pozostaw włosy na kilka minut, a następnie zanurz pod strumieniem wody i spłucz. Natomiast jeżeli masz suche i zniszczone końcówki, warto je dodatkowo zabezpieczyć odżywką, przed nałożeniem szamponu. Jeśli masz długie włosy, które łatwo się plączą, nałóż odżywkę i pozostaw na kilka minut, a dopiero dokładnie spłucz. Możesz też częściej używać masek do włosów lub wypróbować odżywki bez spłukiwania. Jeśli twoje włosy są matowe, spłukuj szampon wodą z odrobiną octu. Twoje włosy będą lśniące.

Co robić po umyciu szamponem?

  1. Wyciśnij włosy ręcznikiem. Nigdy nie pocieraj skóry głowy ani końcówek. W ten sposób niszczysz włosy, a dodatkowo mogą one szybciej się przetłuścić. Najlepiej owinąć je ręcznikiem i odczekaj, aż wchłonie on wodę.
  2. Jeśli  falowane lub kręcone włosy, pozwól im wyschnąć w sposób naturalny. Zapobiegnie to przesuszonym włosom i zbyt dużej objętości. Jeżeli już musisz użyć suszarki, koniecznie zastosuj kosmetyki termoochronne.
  3. Używaj suszarki do włosów z termostatem i unikaj zbyt wysokich temperatur. Mogą one uszkodzić łuski włosów. Również stosuj serum chroniące przed ciepłem, aby zabezpieczyć je przed wysoką temperaturą 

Odpowiednie mycie włosów jest kluczowe dla lśniących, pięknych i zdrowych włosów. Jest to równie ważne jak odpowiednia dieta, suplementacja i stosowanie jak najbardziej naturalnych kosmetyków. Dbanie włosy, jak i o skórę i paznokcie, nie różni się za bardzo. Pamiętaj, aby robić to dobrze, a będziesz cieszyć się pięknymi włosami, gładką cerą i mocnymi paznokciami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here