Dziewczyna dbająca o urodę przed lustrem
fot.pexels.com

Marzysz o lśniących włosach, gładkiej skórze i długich, mocnych paznokciach? Żeby móc pochwalić się zdrowymi włosami i paznokciami oraz piękną cerą musisz przede wszystkim zadbać o siebie od środka. Dzięki zdrowej diecie i odpowiedniej pielęgnacji osiągniesz wymarzone rezultaty. Dodatkowo ważna jest również codzienna pielęgnacja. Dowiedz się wszystkiego.

Jak dbać o włosy, skórę i paznokcie

Zniszczone i suche włosy, szara cera oraz łamliwe paznokcie często oznaczają, że Twojemu organizmowi brakuje cennych minerałów i witamin. Przede wszystkim musisz poznać przyczyny takiego stanu rzeczy. Jeżeli Twoje włosy i paznokcie są słabe może to również oznaczać, że stosujesz nieprawidłową pielęgnację. Jeżeli Twoja cera jest matowa oznacza to, że jesteś ogólnie przemęczony i osłabiony, a Twoja dieta jest uboga w składniki odżywcze. Ostatnią przyczyną słabych włosów i paznokci mogą być zaburzenia hormonalne. W tym wypadku konieczna jest wizyta u lekarza. Jeśli jednak wykluczasz poważniejsze problemy zdrowotne, zastosuj poniższe rady, aby wzmocnić swoje włosy i paznokcie oraz nadać skórze blasku: 

Zadbaj o właściwą dietę

Przede wszystkim stosuj zbilansowaną dietę. Podobnie jak Twoja skóra, Twoje paznokcie i włosy są również odzwierciedleniem tego, co jesz. Dlatego spożywanie wystarczającej ilości odpowiednich składników odżywczych może sprawić, że będą znowu mocne i błyszczące. Krótko mówiąc, twoje paznokcie i włosy są miernikami, które wskazują, czy stosujesz zbilansowaną dietę, czy nie. Świadczy o tym chociażby ilość biotyny we krwi, aminokwasu przydatnego dla zdrowych paznokci i włosów. Najlepszymi źródłami biotyny są mleczko pszczele, drożdże piwne, rośliny strączkowe, soja i migdały. Regeneracja Twojej skóry, włosów i paznokci, zawsze, powinna zaczynać się od środka.

Twarz dziewczyny i stokrotka
fot.unsplash.com

Pamiętaj o właściwej pielęgnacji

Obok zbilansowanej diety, właściwa pielęgnacja to podstawa. Jeżeli chodzi o włosy, to musisz dobrać swoje zabiegi do ich porowatości i pory roku. To samo tyczy się twojej skóry. Jednak zawsze trzeba pamiętać o 3 podstawowych krokach w pielęgnacji, czyli ochronie, oczyszczaniu oraz odżywianiu. Jeśli chcesz mieć piękne włosy, pamiętaj, aby wybrać odpowiednie szampony do Twojego rodzaju włosów, a szczególnie gdy są one farbowane lub kręcone. Jeżeli dużo układasz włosy, stosuj również kosmetyki, które działają termo ochronnie, chroniąc włosy przed ciepłem prostownicy i suszarki. Jeżeli chcesz poprawić kondycję swojej skóry, przede wszystkim pamiętaj o prawidłowym zmywaniu makijażu i 3 etapowym oczyszczaniu twarzy. Natomiast jeżeli chodzi o paznokcie, to zwróć uwagę na lakiery do paznokci, które stosujesz. Bywają one bardzo szkodliwe. Najlepsze dla Twoich paznokci są te naturalne sposoby pielęgnacji.

Stosuj suplementy

Pokarmy, które są korzystne dla zdrowia naszych włosów i paznokci są takie same. Chodzi o wzmocnienie keratyny tworzącej włosy i paznokcie. Ponadto żelazo odgrywa dużą rolę w wytrzymałości naszych włosów. Znajduje się ono w dużej ilości, między innymi w czerwonym mięsie, podrobach, ciemnej czekoladzie czy kurkumie. Krzemionka, cynk i przeciwutleniacze są również sprzymierzeńcami Twoich włosów i paznokci. Natomiast jeżeli chodzi o skórę nie zapomnij o witaminie A. Ważne jest, aby dobrze dobrać suplementy do naszej diety.

Stosuj kosmetyki naturalne

Twoje włosy, skóra i paznokcie będą Ci za to wdzięczne. Pamiętaj, że im mniej chemii w Twoich kosmetykach tym lepiej. Jest wiele domowych sposobów, aby zadbać o włosy skórę i paznokcie. Nie ograniczaj się tylko do sklepowych półek i przygotowuj swoje kosmetyki sama

Piękne, lśniące włosy, gładka skóra oraz długie, mocne paznokcie nie tylko są estetyczne i dodają urody. Świadczą one również o Twoim zdrowiu. Dlatego przede wszystkim zadbaj o zbilansowaną dietę, bogatą w składniki odżywcze i minerały. I pamiętaj, efekt nie pojawi się z dnia na dzień. Regularność i systematyczność sprawią, że Twoje włosy, skóra i paznokcie będą lśniące i zdrowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here