Dłonie przesypujące mąkę i drożdże
fot.unsplash.com

Obecne w chlebie czy winie, drożdże piwne mają również swoje miejsce w Twojej łazience! Lśniące włosy, zdrowa skóra i piękne paznokcie…odkryj wszystkie zastosowania kosmetyczne drożdży.

Witaminowe właściwości drożdży piwnych

Ten mały grzybek naturalnie występujący w powietrzu, na skórce niektórych owoców i w beczce piwnej zawiera nie mniej niż 16 aminokwasów, 14 minerałów i 17 witamin. Ze względu na swoje walory kosmetyczne stosuje się go na trzy sposoby: w kapsułkach (można odzyskać proszek), w tabletkach (do rozdrobnienia) i wreszcie w postaci drożdży piekarskich. W urodzie wykorzystamy głównie żywe lub aktywne drożdże piwne, które można znaleźć w piekarniach lub na świeżych półkach supermarketów. Ogólnie drożdże piwne pomagają nam dbać o skórę, włosy i paznokcie.

Drożdże piwne przeciw wypadaniu włosów

Włosy, tracimy każdego dnia. Ale pod wpływem stresu, zmęczenia lub zmiany pory roku wypadanie włosów wzrasta. Czasami jest to również efekt niedoboru witamin. Aby więc ograniczyć wypadanie włosów, potrzebujemy witaminy B8. Na szczęście zawierają ją drożdże piwne! Ogólnie wiedz, że drożdże piwne działają również na witalność i połysk włosów. Dlatego można je stosować w domowej masce pielęgnacyjnej.

Przepis:

Pół saszetki drożdży piekarskich dodaj do 2-3 łyżek letniej wody. Pozostaw na 30 minut, a następnie wymieszaj. Zwilż włosy, nałóż ten preparat na cebulki i lekko masuj skórę głowy opuszkami palców. Pozostaw na 30 minut, a następnie dokładnie spłucz letnią wodą.

Drożdże piwne bardzo pomagają w pielęgnacji włosów. Dzięki nim Twoje włosy będą lśniące, mocne i zdrowe. Nie zapomnij również o 3 krokach pielęgnacji, aby uzyskać wspaniały efekt.

Drożdże piwne: sprzymierzeniec płaskiego brzucha

Jeśli czujesz, że twój brzuch jest wzdęty, to z pewnością dlatego, że twoje jelita są trochę leniwe. Aby poprawić trawienie, Twoim sprzymierzeńcem są żywe drożdże piwne, bogate w probiotyki. Jako, że świetnie pobudzają florę jelitową, należy regularnie używać drożdży piwnych. Oczywiście warto też stosować lekkostrawną dietę i unikać potraw smażonych, w sosie lub zbyt słonych. 

Dziewczyna zarzywająca kąpiel i gładząca się po twarzy.
fot.unsplash.com

Drożdże piwne a piękna cera

Dzięki swojemu, bogatemu w minerały i witaminy, składowi, drożdże piwne stosuje się w leczeniu przewlekłych postaci trądziku. Ich dodatkową zaletą są właściwości oczyszczające i przeciwbakteryjne. Regularne kuracje z żywymi drożdżami piwnymi może zdziałać cuda. Jednak bądź cierpliwy, gdyż na początku leczenia mogą pojawić się nowe wypryski. To normalne i jest to znak, że twoje ciało musi wyeliminować toksyny.

Drożdże piwne na łamliwe paznokcie

Aby paznokcie były piękne, potrzebują witaminy B i minerałów (takich jak wapń, żelazo, jod, magnez itp.). I właśnie to mogą im dać drożdże piwne. Pij napar z drożdży piwnych przez 2-3 miesiące, a na pewno zobaczysz ogromną poprawę.

Podsumowując, drożdże to źródło wielu substancji odżywczych. Są one bogate w aminokwasy, proteiny i peptydy będące składnikami łatwo przyswajalnego białka. Drożdże zawierają również szereg witamin z grupy B, prowitaminę D2 w postaci ergosterolu oraz inozytol, a dodatkowo dostarczają cennych pierwiastków, takich jak cynk, selen, fosfor, wapń, żelazo oraz lecytynę i liczne enzymy. Nic więc dziwnego, że znalazły swoje miejsce w świecie urody i kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here