Dziewczynka grająca na telefonie
fot.unsplash.com

Technologia, którą emituje światło, pobudza umysły dzieci, przez co jest im dość trudno się zrelaksować. Dlatego konieczne jest kontrolowanie czasu spędzonego przed ekranem oraz odpowiednie zrelaksowanie przed porą spania. Pokażemy Ci, jak to osiągnąć poprzez propozycje, które przedstawiamy poniżej.

Obecnie wiele rodzin pozwala swoim dzieciom spędzać kilka godzin dziennie przed ekranami. Chociaż nie ma w tym nic złego,  jeśli kontrolujesz czas i zawartość, ale nie możesz ich użyć, aby je zrelaksować. Dzieci powinny mieć w ciągu dnia wystarczająco dużo czasu na relaks i odpoczynek, ponieważ jest to konieczne, aby ich mózg mógł się dobrze rozwijać i rosnąć. Ponadto będą mieli czas na spokojne czytanie, malowanie lub zabawę. To wspaniałe chwile, kiedy maluchy nie muszą mieć ekranów w pobliżu, aby się zrelaksować.

Sposoby na relaks i zabawę

Oto kilka porad, które pomogą Twoim dzieciom zrelaksować się bez technologii:

Zabawy na świeżym powietrzu

Możesz nie pomyśleć, że zabawa to coś, co pozwala się zrelaksować, ale jest to dla dzieci niezbędny sposób na chwilę wytchnienia i jest to bardzo ważne dla ich umysłów, które nigdy nie przestają dorastać. Dlatego musisz upewnić się, że twoje dzieci spędzają wystarczająco dużo czasu na dworze. Szczególnie popołudniami powinny korzystać ze spacerów, co ułatwi zaśnięcie.

Kreatywna zabawa

Kreatywnych zabaw jest niezbędna do umysłów dzieci. Niezależnie od tego, czy malujesz, tworzysz, czy po prostu puszczasz wodze fantazji. Pozwalanie dzieciom wejść w świat wyobraźni to wspaniały sposób na relaks i świetną zabawę.

Dzieci grające w piłkę na łącze
fot.unsplash.com

Zabawa z rodzicami

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc dzieciom się zrelaksować, jest relaksowanie się z nimi. Na przykład po obiedzie możesz pobawić się z dzieckiem lub wybrać się na spacer. Dodatkowo w ciągu dnia możecie razem pograć w piłkę. Pomoże to wam obojgu spalić energię i lepiej wypoczniecie w nocy. Poza tym przekonasz się, że kiedy spędzasz czas z dzieckiem i robicie razem różne rzeczy, nie będzie ono potrzebować ekranu do rozrywki lub relaksu. Ponieważ najbardziej wyjątkową rzeczą na świecie dla Twojego dziecka jest spędzanie czasu z Tobą .

Rutyna przed snem

Dla wielu rodzin pora snu może być prawdziwym wyzwaniem. Twoje dzieci mogą być najbardziej aktywne, gdy mają dziesięć minut na pójście do łóżka, ale jeśli zapewnisz im rutynę, pozwoli Ci to zrelaksować się przed snem. Gorąca kąpiel, kolacja, historia i sen…to mogą być stałe elementy waszego wieczoru. 

Muzyka relaksacyjna

Relaksująca muzyka jest dobra dla odprężenia ciała i umysłu. Poszukaj piosenek, które wszyscy lubicie, zamknijcie oczy i po prostu cieszcie się melodią. To świetny sposób na lepsze samopoczucie tuż przed zaśnięciem.

Medytuj z rodziną

Istnieją proste techniki oddychania, które zdziałają cuda dla dzieci i pomagają im się zrelaksować. Podczas medytacji oddechowej z małymi dziećmi normalne jest, że od czasu do czasu kończy się to śmiechem, ale po minucie będą spokojniejsze i bardziej zrelaksowany.

Delikatne masaże

Usypianie dzieci może być trudne, ale dobry masaż może pomóc dzieciom w każdym wieku. Masaże można wykonywać balsamem lawendowym lub innym olejkiem naturalnym, który działa uspokajająco (aromaterapia). Niemowlęta i małe dzieci szczególnie uwielbiają masaż na ich maleńkich ciałach i to kojące uczucie, które im daje.

Dzieci bez technologii

Danie naszym pociechom możliwości relaksu jest bardzo ważne dla ich ciała i umysłu. Równowaga jest niezbędna dla dzieci, a zachęcanie do stosowania tych technik może ułatwić te trudne chwile dnia zarówno tobie, jak i im. Ale to, co naprawdę się liczy, to pomóc dzieciom uspokoić się bez technologii. Powinni zrozumieć, że są w stanie doskonale uspokoić gorączkowy nastrój bez konieczności włączania jakiegokolwiek ekranu. Jest to niezbędne, aby dorastając, mieli dobre umiejętności radzenia sobie we wszystkich przypadkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here