Do-Si-Dos – kolekcjonerskie nasiona magicznej odmiany

0
462

Niezwykła nazwa Do-Si-Dos oddaje specyfikę tej odmiany, która tkwi między innymi w jej genetycznym bagażu. Jest to odmiana łącząca kilku przodków o profilu indica. Obecnie jest łatwo dostępna również w naszym kraju, a jej nasiona kolekcjonerskie możesz znaleźć w niemal każdym seedbanku i dobrze wyposażonym sklepie konopnym. Po Do-Si-Dos sięgają zarówno osoby początkujące, pragnące rozbudować swoją gablotkę o unikatowe i niekonwencjonalne eksponaty, jak również osoby doświadczone, dla których Do-Si-Dos to zwieńczenie kolekcji nasion indica. Poniżej wgryzamy się w temat Do-Si-Dos – przedstawiamy tło genetyczne, podpowiadamy jakie odmiany są najchętniej wybierane oraz udzielamy praktycznych porad związanych z zakupem. 

Do-Si-Dos – odmiany i krzyżówki genetyczne

Omówienie specyfiki Do-Si-Dos warto rozpocząć od stwierdzenia prostego faktu. Jest to odmiana unikatowa, zawierająca w sobie wyjątkowe paczki genów, pochodzące od roślin obfitujących w dobroczynne substancje (oprócz kannabinoidów, także rozbudowaną gamę terpenów). Dzięki temu fenotyp Do-Si-Dos jest unikatowy na tle pozostałych chętnie wybieranych odmian. Wynikają z tego rozmaite korzyści: Do-Si-Dos jest wykorzystywany do tworzenia dalszych hybryd i krzyżówek, także tych o eksperymentalnym i niekonwencjonalnym charakterze.

Wśród przodków Do-Si-Dos znajdują się między innymi takie odmiany jak Face Off, Girl Scout Cookies oraz BF Super. Ponadto, rozmaite odmiany Do-Si-Dos mogą łączyć w sobie geny OG Kush, Cookie Kush oraz innych wybranych wersji. W rezultacie, gama dostępnych odmian Do-Si-Dos jest bardzo rozbudowana i obejmuje zarówno wersje zbliżone do konwencjonalnego fenotypu, jak i krzyżówki eksperymentalne. Z pewnością wśród oferowanych produktów znajdą coś dla siebie zarówno kolekcjonerzy początkujący, jak i zapaleni i doświadczeni odbiorcy. 

Do-Si-Dos w wersji automatycznej i feminizowanej 

Wszyscy amatorzy kolekcjonerskich nasion marihuany wiedzą, jak ważny jest wybór pomiędzy odmianami automatycznymi a konwencjonalnymi, a także pomiędzy odmianami feminizowanymi a oryginalnie rozdzielnopłciowymi. Nie będzie wielkim zaskoczeniem gdy zdradzimy, że zdecydowanie częściej wybór pada na wersje wyposażone w automatyczny program genetyczny oraz ograniczone do wyłącznie cech żeńskich. Ziarenka takie mają największą wartość kolekcjonerską i są chętnie wybierane przez odbiorców o różnym doświadczeniu i oczekiwaniach. 

W materiale genetycznym Do-Si-Dos dużą rolę odgrywają geny indica. Stanowią one aż 65%, przerastając niemal dwukrotnie 35% genów sativa. Znajdziesz także ziarenka o odmianach wyhodowanych pod kątem potencjału CBD, nazywane leczniczymi odmianami Do-Si-Dos. Również one mogą znaleźć się w Twojej gablotce kolekcjonerskiej, urozmaicając cały zbiór. 

Nasiona Do-Si-Dos są dość wymagające, dlatego ich posiadacze powinni nastawić się na zapewnienie odpowiednich warunków w trakcie przechowywania. By ziarenko nie utraciło swoich parametrów fizycznych oraz zachowało potencjał genetyczny w niezmienionej formie, warto odizolować je od wpływu czynników zewnętrznych oraz przechowywać przez cały czas w hermetycznie zamkniętym pojemniku. Nie należy wyciągać z niego ziarenka, co pozwoli zminimalizować ryzyko jego wykiełkowania pod wpływem kontaktu z wilgocią lub wysokimi temperaturami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here