Chłopiec leżący w łóżeczku
fot.unsplash.com

Dzisiejszy rynek produktów dla dzieci jest bardzo zróżnicowany i może być bardzo trudno określić, który produkt wybrać. Łóżeczka podróżne są wyposażone w różnorodne funkcje, a mając do czynienia z dwoma modelami o równoważnej cenie, może być trudno określić, który z nich najlepiej spełni Twoje potrzeby. Nasz przewodnik pomoże Ci dokonać wyboru.

Jak korzystać z łóżeczka turystycznego?

Wszystkie łóżeczka turystyczne mają tę samą konstrukcję, czyli podstawa i składane ściany boczne. U podstawy można dodać materac. Łóżeczka mogą mieć kilka dodatkowych funkcji, takich jak otwierane ściany boczne, zdejmowany przewijak i regulowana wysokość (idealne dla noworodków), kółka zamocowane na nóżkach w celu ułatwienia ruchu itp. Podlegają pewnym normom bezpieczeństwa (standard NF) i wyprodukowano je z materiałów wolnych od substancji szkodliwych dla zdrowia Twojego maleństwa.

Jaki rodzaj stelaża wybrać?

Kompaktowe łóżeczko turystyczne

Kompaktowe łóżeczko turystyczne to najpopularniejszy model na rynku. Te łóżeczka turystyczne są łatwe w montażu i demontażu oraz łatwo je transportować w pokrowcu.

Łóżeczko turystyczne na dwóch poziomach

Wykonane na tej samej konstrukcji co kompaktowe łóżko, dwupoziomowe łóżeczko turystyczne jest idealne, gdy masz noworodka. Podstawę do spania można podnieść, co ułatwia położenie malucha. Zdejmowany przewijak jest zwykle wyposażony w tego typu łóżeczko turystyczne. Należy jednak pamiętać, że łóżka dwupoziomowe są cięższe i droższe.

Bobas w łóżeczku.
fot.unsplash.com

Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy zakupie łóżeczka turystycznego?

Zanim zaczniesz kupować łóżeczko turystyczne, pamiętaj, że ważne jest, aby wziąć pod uwagę określone kryteria:

Łatwość montażu

Wybierz model, który jest łatwy do złożenia i rozłożenia i nie wahaj się poprosić o demonstrację, jeśli kupisz go w sklepie. Im łatwiejsze jest zamontowanie łóżeczka podróżnego, tym więcej czasu i nerwów zaoszczędzisz. Upewnij się również, że możesz samodzielnie złożyć łóżeczko, bez konieczności korzystania z pomocy.

Bezpieczeństwo

Upewnij się, że po rozłożeniu łóżeczko jest mocno zablokowane i nie grozi na przykład złożeniem się. Zwróć uwagę na stabilność łóżeczka, a także na  hamulce.

Częstotliwość użytkowania i wiek dziecka

Czy chciałbyś używać łóżeczka podróżnego tylko sporadycznie czy dość regularnie? W zależności od częstotliwości korzystania z łóżeczka turystycznego należy priorytetowo traktować jakość wykonania, wagę łóżka, a także jego wygodę.

Cena

Cena łóżeczek turystycznych zależy od marki, jakości materiałów, akcesoriów. Modele podstawowe kosztują około 200zł, podczas gdy w przypadku modeli bardziej wszechstronnych cena może sięgać nawet 700zł.

Ergonomia 

Łóżeczko turystyczne ma być łatwe w montażu, ale także w transporcie. Wybierz więc lekkie i nie bardzo duże łóżeczko. Upewnij się, że jest wystarczająco kompaktowe i dobrze mieści się w bagażniku Twojego samochodu.

Podróżowanie z dzieckiem wymaga przygotowania, a pewne przedmioty ułatwiają nam życie w podróży. Dobry wózek spacerowy i łóżeczko turystyczne mogą być naszymi najlepszymi przyjaciółmi w podróży z dzieckiem. Dokonaj przemyślanego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here