Tata spacerujący z 3 dzieci.
fot.unsplash.com

Podróżowanie we dwoje a z rodziną to trochę jak noc i dzień. Podróż z dziećmi wymaga organizacji, aby wakacje trwały tak samo dla dzieci, jak i dla rodziców. To także okazja dla maluchów do odkrywania nowych rzeczy, a dla rodziców do tworzenia trwałych rodzinnych wspomnień. Oto kilka wskazówek, dzięki którym wszystko pójdzie dobrze i cała rodzina będzie mogła cieszyć się wakacjami.

Zostań w centrum miasta 

Wynajęcie mieszkania wydaje się najbardziej praktyczną opcją podczas podróży rodzinnych. Dzięki temu masz całą niezbędną przestrzeń. Jest to również najtańszy wybór i najczęściej oferuje kuchnię, w której można przygotować posiłek oraz pralkę, która przydaje się, gdy dzieci szybko brudzą swoje ubrania. Nocleg zlokalizowany w centrum miasta pozwala na szybki dojazd do interesujących miejsc bez konieczności zbyt długiego spaceru, a także na powrót w przypadku konieczności.

Idź, idź i znowu chodź.

Najlepszym sposobem na poznanie nowego miejsca jest spacer. Chociaż autobus czy tramwaj są wygodniejsze dla dzieci, nie pozwalają w pełni cieszyć się atmosferą nowego środowiska, nowego języka, spacerować po nowych miejscach i chłonąć atmosferę odwiedzanego kraju. Zatrzymanie się na posiłek lub obejrzenie sklepów to część uroku. Jazda na rowerze może być również interesującą opcją, jeśli Twoje dzieci są na tyle duże, aby pedałować lub jechać w foteliku rowerowym. Inne środki transportu pozwalają na zwiedzanie miasta we własnym tempie. Spróbuj czegoś nowego. Dlaczego nie hulajnoga, rolki, a nawet Segway?

Odrzuć mapy

Tak naprawdę nie znasz miejsca, dopóki się w nim nie zgubisz. Czasami odkładanie mapy na bok i próba samodzielnego znalezienia drogi może przynieść niezłe niespodzianki. Spacer po ulicach ustępuje miejsca nieoczekiwanym odkryciom.

Dzieci jedzące lody
fot.unsplash.com

Dzieci uwielbiają lody

Dzieci szybko się męczą i nudzą podczas zwiedzania muzeów lub innych historycznych miejsc. Ale jeśli naginiesz zasady podjadania i zaoferujesz im lody lub inne cukierki, wizyta od razu staje się ciekawsza.

Niech Twoja podróż będzie źródłem nauki

Dzieci są prawdziwymi gąbkami i mogą przyswajać nową wiedzę znacznie szybciej niż dorosły. Skorzystaj z wycieczki, aby nauczyć ich podstaw języka kraju, który odwiedzają. Zawsze będą bardzo dumni i rozbawieni, wiedząc, jak się przywitać czy podziękować. Pozwala też na chłonięcie kultury kraju, dobry początek zaciekawienia i chęci poznania.

Poproś mieszkańców o radę

Przewodniki turystyczne są nieocenione, podobnie jak informacje, które przed wyjazdem zbierzesz z Internetu. Ale nic nie przebije rad osób mieszkających w kraju lub mieście docelowym. Przed wyjazdem przeskanuj swoje kontakty w poszukiwaniu kogoś, kto był tam na wakacjach lub przeszukaj media społecznościoweNa pewno znajdziesz tam kilka dobrych rad. Natomiast, gdy już będziesz na miejscu, nie wahaj się zapytać mieszkańców o ich ulubioną restaurację czy miejsca warte odwiedzenia.

Unikaj szlaków turystycznych 

Oprzyj się pokusie udania się do dużych atrakcji turystycznych, nawet jeśli wizyta w kilku historycznych miejscach jest koniecznością. Jeśli wybierasz się w bardzo turystyczne miejsca, unikaj sklepów i restauracji, które je otaczają. Często są absurdalnie drogie, brakuje im produktów dobrej jakości i są skierowane do turystów, a nie do miejscowych. Zwykle krótki spacer po okolicy pozwala znaleźć dużo ciekawsze i tańsze produkty. 

Zawsze miej coś do zajęcia dla dzieci

Podróż samolotem, samochodem lub pociągiem może być ciężka, gdy dzieci się nudzą. Pamiętaj, aby zapakować coś, co zapewni im zajęcie. Muzyka, ulubiona kreskówka, małe zabawki lub książki mogą na chwilę rozproszyć ich uwagę. Możesz też zabrać ze sobą grę karcianą lub planszówkę. Kilka minut spokoju zawsze wygrywa!

Dzieci bawiące się na brzegu morza.
fot.unsplash.com

Zaplanuj dni wolne 

Czasami popołudniowa drzemka nie wystarczy i Twoje dzieci będą potrzebować dłuższego odpoczynku, aby naładować baterie. Leniwy dzień na plaży czy w parku jeszcze nikomu nie zaszkodził. Pamiętaj również o wizytach na placu zabaw. Wybawione dzieci to szczęśliwe dzieci i bardziej skore do zwiedzania. 

Mamy i tatusiowie też są na wakacjach! 

Jest to ostatnia i najważniejsza rada. Pamiętaj, że to także Twoje wakacje! Odpoczynek i małe przyjemności nie są wykluczone. Jeśli to możliwe, postaraj się zorganizować wieczór „bez dzieci”, żeby inaczej nacieszyć się miastem i mieć trochę czasu dla siebie. Jeżeli nie ma takiej możliwości tak rozplanujcie atrakcje, żeby każdy członek rodziny skorzystał z wakacji i czuł się szczęśliwy. Podzielcie się obowiązkami i może dajcie sobie chwilę na samotne zwiedzanie miasta. Jeżeli Ty masz ochotę poleżeć dłużej na plaży, niech mąż sam zabierze dzieci na popołudniową drzemkę lub obiad. Następnego dnia to on dostanie trochę czasu tylko dla siebie. Ważne, żebyście pamiętali, że to również wasze wakacje i wasz relaks.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here