Dziecko w hotelowej recepcji i torba podróżna
fot.unsplash.com

Wyjazdy z dzieckiem to nie tylko podróż samolotem czy samochodem. Ważne jest również zakwaterowanie, gdyż to w tym miejscu, domu, pokoju spędzicie najbliższy tydzień lub dwa. Jeżeli podróżujesz z dzieckiem musisz zwrócić uwagę na kilka dodatkowych rzeczy, przed dokonaniem rezerwacji noclegu.

Oto 8 wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie zakwaterowanie na wakacje z dzieckiem:

1. Niezbędne akcesoria dla Twojego dziecka

Jeżeli nie chcesz mieć zbyt dużo bagażu, wybieraj zakwaterowanie, które oferuje udogodnienia dla dzieci. Najważniejsze to łóżeczko dziecięce, jeżeli nie planujesz zabierać swojego łóżeczka turystycznego. Czasami nie jest to powiedziane w opisie zakwaterowania, więc nie wahaj się wysłać e-maila, aby zapytać czy łóżeczka są dostępneZdarzało się, że w obiekcie jest łóżeczko dziecięce, ale nie ma w nim pościeli, dlatego zabierz małe prześcieradło, śpiwór lub małą poduszkę ze sobą. Wreszcie, w przypadku małych dzieci, które nie śpią już w łóżeczku, zadbaj o to, aby proponowane łóżko pojedyncze nie było zbyt wysokie. W przeciwnym razie połóż materac na podłodze lub pozwól dziecku spać w łóżku, ale połóż otwartą walizkę pod łóżkiem. Upadek do walizki z ubraniami jest lepszy niż na podłogę.

Bardzo praktyczne jest mieć do dyspozycji również krzesełko do karmienia, przytulne krzesełko lub miejsce do odpoczynku dla dziecka itp. Niektórzy rodzice również lubią mieć kuchenkę mikrofalową do podgrzewania mleka lub podgrzewacz do butelek, sterylizator li inne udogodnienia. Są to udogodnienia już bardzo luksusowe. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić czy na stanie pokoju jest czajnik elektryczny, gdyż bez ciepłej wody będzie ciężko. Czajnik w zupełności wystarczy, aby zrobić mleko czy podgrzać słoiczek dla malucha.  . 

2. Wejście do pokoju dziecięcego przez strefę rodziców

Wybieraj pokoje odpowiednio duże, aby Twoje dzieci były w tej samej przestrzeni co Ty lub nawet w wydzielonej przestrzeni, ale dostępnej tylko z Twojego pokoju, w trybie „apartamentu”. Jeśli planujesz wynająć cały dom, jest inaczej. W tym przypadku dobrze, aby dzieci mają swój pokój. Podsumowując, zadbaj o to, aby wynajęty pokój/domek były odpowiednio duże i każdy miał miejsce dla siebie. W końcu chcecie się dobrze bawić a nie kłócić z braku przestrzeni.

3. Miej balkon lub taras

 Szczególnie w podróży z dzieckiem, gdyż jest to idealne miejsce na drzemkę w wózkuDzięki tej opcji, będziesz mógł zrelaksować się podczas drzemki na powietrzu i chłonąć atmosferę i klimat miejsca, opalać się i czytać. A może z Twojego apartamentu będzie wyjście od razu na basen? Dzięki takiej opcji będziesz mógł popływać i jednocześnie cały czas mieć dziecko na oku. Natomiast wieczorem, gdy dzieci śpią, posiadanie balkonu pozwoli Ci wypić drinka na zewnątrz, co jest kwintesencją wakacji.

4. Aneks kuchenny

Oczywiście można pójść z dzieckiem do restauracji, ale niekoniecznie we wszystkich typach restauracji, niekoniecznie co wieczór i przede wszystkim zależy to od dziecka i od Twojego budżetu. Ogólnie rzecz biorąc, dzieci nie lubią hałaśliwych miejsc, więc niektóre restauracje nie są odpowiednie. Wieczorem dzieci są też o wiele bardziej zmęczone, a co za tym idzie marudne, więc lepiej do restauracji udawać się w porze obiadowej. Wieczorem lepiej spożywać posiłki w zaciszu własnego pokoju.

5. Basen i plac zabaw

Basen i plac zabaw w miejscu noclegu to ogromny plus i gwarantuje dobrą zabawę dla całej rodziny. Basen oczywiście musi być bezpieczny i podgrzewany. Oprócz basenu, place zabaw dla najmłodszych, to podstawa. Plac zabaw, sprawia, ze w hotelu mogą być inne dzieci, dzięki czemu Twoje będą miały się z kim bawić i to nie Ty będziesz musiała dotrzymywać im towarzystwa. Relaks dla wszystkich.

Basen hotelowy
fot.unsplash.com

6. Opieka nad dzieckiem

Chcesz spędzić trochę czasu z ukochaną osobą? W niektórych hotelach są kluby dziecięce lub opiekunki do dzieci. Pamiętaj, aby najpierw spotykać się z personelem, który opiekuje się dziećmi i ocenić, czy masz ochotę zostawić z nimi dziecko. Obserwuj też reakcję swojego dziecka, żeby wiedzieć, czy czuje się pewnie. 

7. Bezpieczne miejsce

Jeżeli podróżujesz z małymi dziećmi, wybieraj zakwaterowanie bez schodów. Po przyjeździe na miejsce, odbyj krótką wycieczkę po pokoju i postaraj się zabezpieczyć jak najwięcej, chowając dostęp do gniazdek, blokując drzwi, które mogłyby trzaskać i stawiać na wysokości przedmioty, których dziecko nie powinno dotykać. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

8. Wyjeżdżaj poza sezonem

 Aby mieć jak największy wybór w zakresie zakwaterowania, najlepiej unikać najbardziej popularnych okresów. Z małym dzieckiem jest to naprawdę możliwe, ponieważ nie ma ograniczeń szkolnych. Aby więc cieszyć się wakacjami bez tłumów, równie dobrze możesz wybrać czerwiec lub początek września! Również w tych okresach ceny są niższe niż w szczycie sezonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here