Mama nosząca dziecko w chuście
fot.unsplash.com

Aby nosić niemowlę lub małe dziecko, tkane chusty zapewniają wygodę, elastyczność, a także mnogość węzłów, które można wykonać, aby zapewnić optymalne wrażenia z noszenia. Od długich chust po krótkie, tkane lub elastyczne… wybierz swoją chustę. 

Co to jest chustonoszenie?

Chustonoszenie polega na noszeniu dziecka za pomocą długiego kawałka materiału, zamiast umieszczać je w wózku. Właściwie używane chustonoszenie jest prostą i wygodną metodą wspierającą rozwój Twojego dziecka. Uwalnia również ręce do wykonywania niektórych czynności, jednocześnie spełniając potrzeby dziecka.

Po co nosić dziecko w chuście?

Chustonoszenie to osobisty wybór. Nawet jeśli często wiąże się to z przekonaniami, noszenie w chuście może być postrzegane jako praktyczne narzędzie w pewnych sytuacjach. Jednak noszenie dziecka w chuście lub nosidełku ma zalety. Po pierwsze, pozwala na utrzymanie noworodka w fizjologicznej pozycji, której nie przyjmuje w wózku. W chuście lub nosidełku dziecko siedzi na pośladkach, plecy ma zaokrąglone, a nogi rozłożone i uniesione. Kiedy dziecko jest dobrze ułożone, jest uspokojone i łatwo zapada w głęboki sen. Noszenie dziecka daje również rodzicom pewną swobodę ruchów. Masz wolne ręce, aby opiekować się drugim dzieckiem lub wykonywać równoległe czynności. Wreszcie, kiedy nosisz swoje dziecko, wzmacniasz waszą więź, która istnieje między Tobą a Twoim dzieckiem. Jesteś bardziej dostępny, aby zaspokoić jego potrzeby, a chusta jest też doskonałym narzędziem uspokajającym jego niemowlę. Dziecko czuje się pewnie i bezpiecznie.

Tata noszący dziecko z przodu w nosidle
fot.unsplash.com

Chusta tkana a elastyczna

Chusta tkana

Te bardzo rozpowszechnione chusty do noszenia dzieci mają tę zaletę, że oferują kompletne przenoszenie z możliwością zawiązania wszystkich węzłów. Są bardzo wygodne, elastyczne, jak i zapewniające dobre wsparcie zarówno dla małych dzieci, jak i starszych dzieci. Można więc nosić dziecko na brzuchu, plecach, na biodrze, z jedną lub kilkoma warstwami materiału. Noszenie brzuch do brzucha jest idealne na okres 0-1 roku. Węzeł Kangaroo jest idealny na ten okres. Chustę można przekształcić w chustę do noszenia na biodrze lub plecach. 

Chusta z dzianiny (elastyczna)

Te chusty do noszenia, które pojawiły się całkiem niedawno, mają tę zaletę, że umożliwiają noszenie kokonu, uspokajającego i otulającego. Podstawowy węzeł jest łatwy do zrobienia. Chusta ta daje możliwość noszenia od urodzenia do ponad roku, nawet powyżej określonej wagi, zalecamy łączenie z innym rodzajem nosidełka, bardziej odpowiednim dla dzieci w ruchu. W tej chuście można nosić dziecko na brzuchu, plecach, na biodrze, zawsze z kilkoma warstwami materiału. Najczęstszym węzłem jest węzeł na brzuchu. Węzeł na biodrze jest równie wygodny.

Bezpieczne noszenie dziecka jest niezwykle istotne. Dziecko powinno być noszone blisko ciała, dostatecznie wysoko, w tej samej pozycji, jak gdybyś nosił go na ramionach. Mówimy „u szczytu pocałunków”, to znaczy, że pocałunek musi być możliwy tylko na czubku jego głowy. Tkanina powinna nie tylko podtrzymywać dolne pośladki dziecka, ale także wspierać plecy i sięgać do kolan. Aby dziecko było wygodnie ułożone, a plecy dobrze ułożone, nogi muszą być wyżej niż pośladki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here