Dwoje dzieci w w pieluszkach wielokrotnego użytku leżące w sercu z kwiatów
fot.unsplash.com

Rodzice, którzy chcą być Eko, a do tego oszczędzić na pieluchach, powinni wybrać pieluchy wielokrotnego użytku. Obecnie, pieluchy takie są bardzo wygodne w użyciu i dostępne w różnych modelach, aby dostosować się do potrzeb rodzin. Przedstawiamy wady  i zalety pieluch wielokrotnego użytku.

Pieluchy wielokrotnego użytku

Pieluchy wielokrotnego użytku, w przeciwieństwie do pieluch jednorazowych, są ekologiczne i zapewniają oszczędność. Chociaż najpierw musisz wydać dużo pieniędzy, aby je kupić, fakt, że nadają się do prania i wielokrotnego użytku, oznacza oszczędności na dłuższą metę. Są one wykonane z tkaniny, regulowane i hipoalergiczne. Często wykonane z naturalnych włókien, dzięki czemu są stosunkowo łatwe do prania i nie powodują żadnych problemów higienicznych. Jednak oprócz swoich zalet mają również pewne wady. Dlatego, aby było jasne, zanim podejmiesz decyzję, przedstawiamy zalety i wady pieluch nadających się do prania.

Pieluchy wielokrotnego użytku – zalety

Zdrowe dla dziecka

Pierwszą z zalet tego typu pieluch jest to, że jest zdrowa dla dziecka. Pieluchy wielokrotnego użytku są wykonane w 100% z naturalnych produktów, takich jak bawełna czy bambus, co minimalizuje ryzyko podrażnienia jego delikatnej skóry. W tym sensie dzieci noszące pieluchy z materiału mają mniejszy wskaźnik zapalenia skóry.

Większy komfort

Ponieważ są to tkaniny naturalne i oddychające, ich stosowanie w czasie upałów pozwala skórze dziecka oddychać, zapobiegając poceniu i nadmiernemu nagrzewaniu. Z drugiej strony nie zapominaj o wygodzie. W dotyku tkaniny i jej miękkości nie da się porównać z pieluchami jednorazowymi.

Ekologiczne

Używając pieluch nadających się do prania, dbamy o środowisko. W istocie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ilość wytwarzanych przez nas odpadów przepełnia naszą planetę. Ponadto pieluchy jednorazowe, mimo że ulegają biodegradacji, rozkładają się po około 7 latach. 

Duże oszczędności

Jak powiedzieliśmy wcześniej, pieluchy materiałowe oferują duże oszczędności na dłuższą metę. Chociaż ich zakup jest początkowo droższy niż zakup paczki jednorazowych pieluch, fakt, że można je ponownie wykorzystać, oznacza, że ​​nie będziesz musiał wydawać dużej ilości pieniędzy co tydzień, aby je wymienić. Z drugiej strony możesz poprosić kogoś o przekazanie Ci tych, które były już używane przez ich dzieci. W ten sposób nie będziesz musiał nawet dokonywać początkowej inwestycji.

Mała dziewczynka w pieluszce wielokrotnego użytku i miś
fot.unsplash.com

Pieluchy wielokrotnego użytku – wady

Wymagają więcej pracy

Ponieważ są wielokrotnego użytku, należy je prać, suszyć i przechowywać złożone przed ponownym użyciem. Oczywiście nie jest to tak wygodne, jak używanie i wyrzucanie. Musisz także wiedzieć, kiedy uruchomić pralkę, aby nie zabrakło Ci pieluch. Z drugiej strony należy zachować szczególną ostrożność podczas ich prania. Najlepiej też używać neutralnych detergentów i unikać wybielaczy i innych środków dezynfekujących, które mogą podrażniać skórę dziecka.

Zmiana ich, gdy nie ma Cię w domu, nie jest taka przyjemna

Podczas gdy jedyne, co musisz zrobić, to wyrzucić jednorazowe pieluchy do kosza, kiedy jesteś poza domem, pieluchę nadającą się do prania jesteś zmuszony trzymać w torbie. Jeśli trwa to przez krótki czas, prawdopodobnie nie stanowi to problemu. Jeśli jednak musisz spędzać wiele godzin poza domem lub chcesz podróżować, może to stać się dość problematyczne.

Żłobki ich nie akceptują

Wiele żłobków nie chce zajmować się pieluchami z materiału. Z jednej strony ma to sens, że nie biorą odpowiedzialności za to, że muszą je wypłukać i gdzieś przechowywać. Dlatego wiele żłobków po prostu ich nie akceptuje i zmusza rodziców do używania jednorazowych pieluch jako warunku przyjęcia ich dzieci.

Jak widać, wybór pieluch jest trudny, a zarówno pieluchy jednorazowe jak i wielokrotnego użytku mają swoje wady i zalety. Jeżeli jesteś aktywnym rodzicem, ale jednocześnie chcesz dbać o środowisko polecamy przyjąć model hybrydowy. W domu i kiedy to tylko możliwe korzystać z pieluch do prania, a na dłuższe wyjścia zabierać jednorazowe. I tak bardzo to zmniejszy produkcję odpadów. A możliwe, że z czasem tak nauczysz korzystać się z pieluch wielokrotnego użytku, że całkowicie zrezygnujesz z jednorazowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here