Zastosowanie skrzyniopalet z tworzywa sztucznego

Wydaje się, że tylko sadownicy i rolnicy korzystają ze skrzynek plastikowych. Nic bardziej mylnego. Okazuje się bowiem, że kisteny z tworzywa sztucznego to produkty, które mają bardzo szerokie zastosowanie, sprawdzając się w różnorodnych branżach, w najbardziej trudnych warunkach.

Nowoczesne jednostki ładunkowe

Skrzyniopalety plastikowe są obecnie częściej stosowane niż kisteny wykonane z drewna. Nic dziwnego. Są przecież nowocześniejsze. Charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością oraz dodatkowo stuprocentową odpornością przed działaniem najgorszych czynników zewnętrznych (złych warunków pogodowych).

Jednak nie tylko dlatego Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego stanowią lepszy wybór dla wszystkich przedsiębiorców. O ich wyższości decydują jeszcze inne zalety. Mowa chociażby o tym, że producent skrzyniopalet nie dość, że tworzy je w formie składanej, pełnej, na stopach, kółkach, a nawet płozach, to jeszcze proponuje ich wynajem.

Co jeszcze wiemy o skrzyniopaletach plastikowych?

Tego typu kisteny bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jest to bardzo ważne, bo często przewozi się w nich mięso, owoce czy ryby. W przypadku skrzyniopalet z drewna, umycie oraz dezynfekcja trwa dłużej i jest zajęciem dla osób cierpliwych. Na szczęście wybierając nowoczesne skrzyniopalety plastikowe nie sprawiają takich problemów.

Oczywiście jeszcze ważniejszy jest fakt, że producent skrzyniopalet nie kłamie. To prawda, że jego kisteny mają przewagę nad drewnianymi skrzynkami także z innych powodów. Mowa chociażby o trwałości takowych produktów. Dzięki nim proces transportu oraz magazynowania odbywa się bez żadnych kłopotów.

Z czego dokładnie powstają skrzyniopalety?

Mówiąc o skrzyniopaletach drewnianych, wiadomo z jakiego materiału zostały one wykonane. A co z kistenami plastikowymi? Wydaje się, że buduje się je, wykorzystując zwykły plastik. Otóż nie. Producent skrzyniopalet stosuje tutaj niesamowicie wytrzymały mechanicznie, chemicznie i termicznie polietylen.

To specjalne, elastyczne tworzywo termoplastyczne, które nie ulegnie zniszczeniu nawet przy temperaturze +80 stopni albo -40 stopni Celsjusza, stąd doskonale nadaje się do postawienia zarówno w bardzo nagrzanym miejscu, jak i w chłodni.

Droższa, ale lepsza inwestycja

Oczywiście, drewniane skrzyniopalety są tańsze, lecz nie oznacza to, że opłaca się je kupować. Tym bardziej że przeznaczone są często do jednokrotnego użytku. Do tego należy zdawać sobie sprawę z tego, że są mniej bezpieczne w trakcie przewozu towarów. Stąd lepiej zdecydować się na skrzyniopalety z tworzywa sztucznego. Dzięki nim każdy przedsiębiorca zaoszczędzi i przyśpieszy proces logistyczny w swojej firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here