Dziewczyna z wózkiem spacerowym.
fot.unsplash.com

Wózek wielofunkcyjny idealnie sprawdza się zwłaszcza jako pierwszy wózek, gdyż wystarczy na całe dzieciństwo. Wózek 3w1 można przekształcić kilka razy, dzięki czemu będziesz używać go od urodzenia do momentu, w którym wózek nie jest już potrzebny. Ogólnie rzecz biorąc, wózki 3w1 są wyjątkowe pod względem elastyczności i indywidualizacji. Jednak, jak każda rzecz, oprócz zalet, wózek 3w1 posiada również wady.  

Wózek 3w1 może być używany z siedziskiem, fotelikiem samochodowym lub gondolą. To rozwiązuje wiele problemów, dlatego coraz więcej marek wózków dziecięcych oferuje kompletne zestawy dla rodziców.  Zestawy te łączą w sobie cały niezbędny sprzęt na rodzinne wycieczki. Wystarczy kilka kliknięć, aby wózek dopasować do gondoli i fotelika z grupy 0+.

Zalety Wózka 3w1

Ten typ wózka towarzyszy Tobie i Twojemu dziecku przez kilka pierwszych lat. Z reguły potrzebujesz wózka dla swojego dziecka, w którym możesz go bezpiecznie i wygodnie ułożyć jako niemowlę. Noworodki mają słabo rozwinięte mięśnie, dlatego bardzo trudno im siedzieć, a szyja nie może utrzymać głowy. W związku z tym dla niemowląt najczęściej używa się gondoli. Wielofunkcyjne wózki 3w1 posiadają kompatybilną gondolę, więc noworodek może bezpiecznie być transportowany. Jednak wózek 3w1 można później przekształcić w wózek spacerowy. Starsze dzieci chcą siedzieć prosto i obserwować otoczenie. Podczas gdy wózek dla niemowląt nie pozwala na to, wózek wielofunkcyjny 3w1 to wózek dla wszystkich grup wiekowych. Wystarczy kilka prostych kroków, aby gondolę zamienić na siedzisko dla starszych dzieci. Dzięki wózkowi 3w1 nie tylko w każdej chwili masz możliwość dopasowania go do swojego dziecka, ale jednocześnie oszczędzasz sporo pieniędzy. 

Dziewczyna z wózkiem - fotelikiem samochodowym
fot.unsplash.com

Dodatkowe Zalety

Wózek 3w1 może służyć jako spacerówka przez całe dzieciństwo. Kolejną zaletą wózka  3w1 jest to, że jest tu już zintegrowany fotelik samochodowy. W efekcie wózek wielofunkcyjny 3w1 zastępuje nie tylko dwa wózki, których potrzebujesz dla swojego dziecka, ale także fotelik do samochodu. Daje to nawet kolejną bardzo ważną korzyść. Kiedy zabierasz dziecko na spacer i dziecko zasypia, zwykle nie jest możliwe wsadzenie dziecka z wózka do samochodu bez budzenia go. Wózek wielofunkcyjny 3w1 ze zintegrowanym fotelikiem dziecięcym rozwiązuje ten problem. Zamiast wyjmować dziecko z wózka i wkładać go do samochodu, wyjmujesz fotelik z dzieckiem z wózka 3w1 i wkładasz go do samochodu. Proste i praktyczne.

Wady Wózka 3 W 1

Jak każdy wózek, system 3w1 ma również pewne wady. Ze względu na swoją konstrukcję wózek 3w1 zawsze musi iść na kompromis między dwoma typami wózków i fotelikiem dziecięcym do samochodu. W rezultacie wózek ten może zapewnić dziecku mniejszą ochronę niż specjalny wózek dla niemowląt. Inną możliwością jest to, że wózek 3w1 doskonale chroni Twoje dziecko, ale Twoje dziecko nie ma tyle wolnego miejsca, co w innym wózku. Nawet fotelik dziecięcy nigdy nie będzie miał dokładnie takiej samej jakości, jak modele przeznaczone wyłącznie do użytku w samochodzie. Na ile te kompromisy są wadą, nie da się ogólnie powiedzieć i trzeba samemu zadecydować, czy wózek 3w1 to właściwy wybór.

Należy również pamiętać, że żaden wózek 3w1 nie jest taki sam i może się okazać, że wysokiej jakości model jest lepszy niż pojedyncze wózki nieznanych marek. Kolejnym problemem z wózkiem 3w1 są koła. Duże koła niwelują nierówności podłogi, dzięki czemu lepiej nadają się do wózka dziecięcego, aby lepiej uchronić noworodka przed uderzeniami. Duże koła jednak nie zapewniają zwrotności wózkowi. Jako, że wózek 3w1 używany jest znacznie dłużej, dlatego kompromis między ochroną a zwrotnością jest trudny. Wózek 3 w 1 ma zazwyczaj koła średniej wielkości.

Wózek gondola
fot.unsplash.com

Wybór wózka jest bardzo ważny dla przyszłych rodziców. Komfort korzystania z wózka może znacząco wpłynąć na doświadczenie macierzyństwa. Dobry wózek jest ważny, w szczególności dla aktywnych rodziców, gdyż podróże z dzieckiem mogą być o wiele przyjemniejsze dzięki odpowiedniej spacerówce. Natomiast dobry fotelik samochodowy, możesz również wykorzystać w samolocie. Dodatkowo, do noszenia dziecka możesz również używać nosidełka lub chusty. Wózek 3w1 ma wiele zalet, ale też kilka wad. Sam musisz zdecydować jak będziesz korzystać z wózka i czy to rozwiązanie jest dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here