Dziecko wychylające się z samochodu i podziwiające widok.
fot.unsplash.com

W przypadku większości ludzi sama myśl o podróżowaniu z dziećmi przyprawia ich o zawrót głowy. Jeśli przygotowujesz się do podróży i masz dzieci, prawdopodobnie martwisz się, jak sobie z tym poradzisz. Logistyka podróżowania z dziećmi jest trudną sztuką, ale do ogarnięcia. Z naszą pomocą każda Twoja wycieczka samochodowa z dziećmi to będzie sama przyjemność.

Chociaż nie ma gwarancji, że Twoje dzieci będą zachowywać się jak anioły przez całą podróż, przestrzeganie kilku podstawowych zasad może pomóc każdemu i sprawić, że długa podróż autem będzie mniej męcząca. Oto nasze 4 rady jak przetrwać podróż autem z dziećmi i nie zwariować:

1. Ciesz się „snem”

Podróżując z małymi dziećmi, bardzo korzystne będzie zaplanowanie większości podróży w godzinach, w których dzieci normalnie śpią. Na przykład, jeśli podróżujesz samochodem przez 8 godzin lub więcej, rozważ wyjazd w nocy, kiedy Twoje dzieci kładą się spać. Jeśli to możliwe, gdyż ty i twój współmałżonek możecie jeździć na zmianę, aby upewnić się, że przeżyjecie noc. Kiedy dzieci obudzą się rano, będziecie prawie na miejscu

2. Spakuj więcej niż to konieczne

Jest to bardzo ważna zasada, o której należy pamiętać podróżując z dziećmi. Zawsze pakuj więcej, niż myślisz, że potrzebujesz. Dotyczy to wszystkich rzeczy, ale zwłaszcza zabawek. Zabawka, którą myślisz, że będziesz zajmować swoje dziecko przez 15-20 minut, może przykuć jego uwagę tylko przez 5-10 minut. Dlatego upewnij się, że masz mnóstwo rzeczy, które mogą zająć Twoje dziecko. Wielu rodziców kupuje kilka nowych zabawek przed wielką podróżą i przed wyjęciem ich czeka do połowy podróży. Możesz także zadbać o „gry podróżnicze”, czyli takie, które wymagają niewielkiego lub żadnego sprzętu, a dzieci będą się przy nich świetnie bawić. Nie zapomnij również o kolorowankach, klockach czy innych zabawach, które raczej wykonuje się siedząc.

Mama i dziecko wyglądające przez okno samochodu.
fot.unsplash.com

3. Zaplanuj przerwy

Nie ma nic gorszego niż podróżowanie z dziećmi bez przerw. Bez względu na to, jak długo podróżujesz, dzieci mogą nie być w stanie siedzieć godzinami bez przerwy. Ważne jest, aby dać dzieciom kilka okazji do wyjścia, skorzystania z łazienki i trochę rozprostowania nóg podczas podróży. Łatwym sposobem na włączenie przerwy w podróż jest zatrzymanie się o normalnych porach posiłków. Zatrzymanie się na posiłek daje dzieciom przynajmniej 30 minut przebywania poza pojazdem. To właśnie możliwość robienia przerw, sprawia, ze większość rodziców wybiera podróż samochodem z dziećmi. W przypadku podróży samolotem nie masz takiego luksusu, za to podróż trwa dużo krócej.

4. Zaplanuj kilka „zabawnych” rzeczy

Aby zapewnić wszystkim dobrą zabawę, zaplanuj kilka zajęć, które spodobają się Twoim dzieciom. Zabawne zajęcia zaplanowane specjalnie dla dzieci nie tylko dają im coś do zrobienia podczas podróży, ale także dają siłę przetargową. „Zabawne” rzeczy mogą być tak proste, jak zatrzymanie się na lody lub umycie szyb samochodu. Tak czy inaczej, pamiętaj, aby zaplanować rzeczy, które spodoba się Twoim dzieciom.

Trudno wyobrazić sobie rodzica, który nie chce zabrać swoje dzieci na wycieczkę. Czasami może to być trochę stresujące, ale jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, myśl o podróżowaniu z dziećmi będzie znacznie przyjemniejsza. Pamiętaj, że dzieci są dziećmi. Nie mają cierpliwości ani uwagi dorosłych. Podróżując z nimi, będziesz potrzebować więcej pomysłowości i cierpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here