Mapa świata
fot.unsplash.com

Podróżowanie z dzieckiem może być bardzo przyjemne, jeżeli tylko odpowiednio się przygotujesz. Zazwyczaj podróże z dziećmi uważamy za męczące lub stresujące, ale wynika to najczęściej z braku przygotowania. Oczywiście każdemu zdarzy się czegoś zapomnieć, ale z naszą listą spakujesz do swojej torby wózkowej wszystko co najważniejsze. Dzięki dobrej organizacji będziesz mógł się cieszyć wspaniałymi chwilami z rodziną.

10 najpotrzebniejszych rzeczy podczas podróży z dzieckiem

Aby poradzić sobie ze wszystkimi nieoczekiwanymi niespodziankami, oto lista rzeczy, które zawsze powinieneś mieć przy sobie podczas wycieczek z dziećmi. Oczywiście do dostosowania do potrzeb Twojego dziecka i Twoich przyzwyczajeń.

  • Woreczek z pieluchami
  • Podróżna mata do przewijania
  • Małe torebki, najlepiej zamykane woreczki do zamrażarki, do wkładania brudnych pieluch . Konieczne, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu podczas podróży autem lub, gdy nie masz dostępu do kubła na śmieci.
  • Zapasowe ubrania na wypadek nieprzewidzianych okoliczności
  • Pieluchy tetrowe, gdyż są bardzo przydatne w podróży, ponieważ mogą służyć jako koc, mata do siedzenia, przewijak, śliniak, ręcznik itp. I oczywiście jako pielucha w razie kryzysu! Ich wielofunkcyjność jest niezastąpiona, więc warto mieć przy sobie kilka.
  • Butelka, woda, mleko w proszku, mały słony i słodki słoiczek, jeżeli twoje dziecko ma już rozszerzaną dietę, chrupki kukurydziane, owoce i inne przekąski
  • Termos z gorącą wodą
  • Smoczek, pudełko do schowania i klips do smoczka
  • Chusteczki nawilżane
  • Małe zabawki i książeczki
Wózek obładowany torbami.
fot.unsplash.com

Dodatkowe rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę z dzieckiem

Wybierając się na wycieczkę z dzieckiem nie zapomnij również o nosidle lub chuście, gdyby okazało się że odwiedzane przez Ciebie miejsca nie są zbyt przyjazne dla wózków. Po za tym, starsze dziecko nie usiedzi zbyt długo w wózku. Będziesz musiał je wyjąć i pokazać mu świat z innej perspektywy. Pamiętaj, że każda wycieczka z dzieckiem wymaga zaplanowania i przygotowania. Im częściej będziecie wyjeżdżać, tym łatwiej będzie wam się do tego przygotować.

Nie zapomnij również o dokumentach. Nawet jeżeli podróżujesz po kraju, warto mieć dowód osobisty dziecka. Natomiast jeżeli jedziesz za granicę dowód lub paszport i karta EKUZ są konieczne.

Jeżeli wybierasz się na jednodniową wycieczkę z dziećmi, przedstawiona lista jest wystarczająca, aby nie stresować się i spędzić miło czas. Choć tak właściwie, ta lista sprawdzi się także przy dłuższych podróżach z dzieckiem. Po prostu musisz wszystkiego spakować odpowiednio więcej. Jeżeli wybierzesz odpowiedni nocleg, przystosowany do pobytów rodzin z dziećmi, powinieneś znaleźć w nim wiele udogodnień. Dzięki temu Twój bagaż będzie odrobinę mniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here